Index of places (S - S)

Index of persons    Index of surnames

A - B C - D E - E F - F G - G H - H I - K L - L M - M N - N O - R S - S T - T U - V W - V Y - Ö

S:t Laurenti Haga 52
Bundy, Pehr Ludvig (1841-1911)

Sagersta, Askersunds landsförs (T)
Apelgren, Gustaf Emil (1862-1936)

Saginaw, Minnesota
Bergquist, Mark Aaron (1982-)
Wetterlind, Robin Lee (1975-)

Sallerup (M)
Christiansdotter, Gunnilla (1817-1886)

San Bernandino, California
Wetterlind, Peter James (1942-1994)

San Fransisco USA
Markman, Carl Axel (1923-2002)

San Fransisco, California
Bovo, Elsie (1900-)
Markman, Carl Axel (1923-2002)
Markman, Gillis Laurentius (1899-1968)

Sandsjön, Hammar (T)
Andersson, Peter (1763-)
Pehrsdotter, Stina Cajsa (1802-)
Persson, Pehr Victor (1835-)

Sandviken, Färgelanda (P)
Andreasdotter, Beata Charlotta (1857-1941)

Sankt Göran (AB)
Markman, Anne-Marie Magdalena (1927-2002)
Markman, Lars-Viktor Karl Gösta (1925-2010)
Markman, Rose-Marie Annette Margareta (1930-2005)
Ringius, Marie Louse (1847-1946)
Stendahl, Davida Petronella (1859-1931)
Stendahl, Lars (1852-1934)

Sankt Johannes, Malmö
Bundy, Emil (1917-1990)

Sankt Laurentii (E)
Bundy, Henrik (Hendrik) (1887-)
Bundy, Pehr Ludvig (1841-1911)
Ångman, Laetitia (Letty) Wiktoria (1861-1897)

Sankt Nicolai (AB)
Ahlstedt, Emilia Maria Sofia (1858-1925)

Sankt Nikolai (N)
Andersson Axelsson, Oskar Reinhold Gerhard (1901-1918)
Andersson, Karl Fredrik Eugén (1902-1941)
Andersson, Karl Oskar Reinhold (1858-1939)
Bergman, Claes Johan (1795-1838)
Corin, Samuel (1715-1795)
De Maré, Georg Gustaf Hakon Adolf (1859-1890)
Djuberg, Carl (1766-1810)
Djuberg, Peter Gudmundsson (1765-1767)
Hammar, Marit Greta Hedvig (1902-1969)
Hummel, Agneta Elisabeth (1735-)
Linderoth, Chatarina Dorotea (1787-1882)
Lindgren, Carl August (1842-1893)
Lindgren, Hedvig Carolina (Lina) Benedicsta (1847-1912)
Lindgren, Maria Sofia Amalia (1840-1921)
Nyman, Peter Gotthard Leonard (1845-1904)
Peterdotter, Severina (1856-1900)
Petersson, Johanna Beata (1854-1892)
Rogh, Agneta Charlotta (1802-1874)
Rogh, Christian Samuel (1800-)
Rogh, Emilia Fredrica (1805-)
Rogh, Johanna Elisabeth (1798-1876)
Rothstein, Ernst Mauritz Helmer (1896-1979)
Stael von Holstein, Eva Magdalena (1806-1870)
Stendahl, Anders Wilhelm (1820-1857)
Stendahl, Sven Leonard (1812-1885)
Svensson, Olga Linéa (1892-1978)
Wessberg, Johanna Petronella (1789-1842)
Westerdahl, Brita Christina (1793-)
Westerhult, Per Olof (1844-1903)
Westerhult, Sigrid (1887-1978)
Wetterlind, Hulda (1853-1940)

Sankt Nikolai, Trelleborg
Bundy, Ernst Bertil George (1945-)

Sankt Nikolai, Trelleborg?
Bundy, Barbro Ingegärd (1943-)

Sankt Olof (L)
Hansdotter Palm, Anna (1832-1894)
Hansdotter Palm, Christina (1852-1924)
Hansdotter Palm, Johanna (1847-1889)
Hansdotter Palm, Maria (1841-1900)
Hansson Palm, Håkan (1835-1884)
Hansson Palm, Johannes (1849-1852)
Hansson Palm, Jöns (1830-1902)
Hansson Palm, Nils (1837-1907)
Hansson, Nils (1835-1917)
Håkansson, Nils (1766-)
Larsson, Elna (1852-1921)
Nilsdotter, Anna (1802-)
Nilsdotter, Christina Sofia (1880-1963)
Nilsdotter, Elina (1792-)
Nilsdotter, Hanna (1806-)
Nilsdotter, Johanna (1882-1948)
Nilsson Qvist Svanlund, Johan Wilhelm (1878-1910)
Nilsson, August Emil (1868-)
Nilsson, Frans Otto (1870-)
Nilsson, Karl Johan (1866-)
Nilsson, Matilda Lovisa (1877-1953)
Olsdotter, Sissa (1813-1884)
Olsson, Hanna (1874-1948)
Palm, Gustaf Alfred (1876-)
Persson, Fritz Albert (1898-1979)
Rosenqvist, Mårten (1844-1935)
Sandberg, Maria (1840-1875)

Sankt Peters Kloster (M)
Ingemansson, Siv Birgit Rigmor (1930-2013)

Sankta Birgitta (H)
Nilsson, Anna Elida (1900-1994)

Sanne (O)
Andreasdotter, Beata Charlotta (1857-1941)

Santa Clara, California
Wetterlind, Oscar Henry Thorwald (1911-1993)

Selarp, Trollenäs (M)
Bengtsson Holmgren, Nils (1816-)
Månsson Bad, Bengt (1778-1849)
Nilsdotter, Elsa (1788-1866)

Selsendi, Undenäs (R)
Andersdotter, Maria (1786-)
Månsdotter, Britta (1769-)

Selånger (Y)
Hägglund, Lilly Maria (1905-1987)

Sillhövda (K)
Sporsén, Svante Gunnar (1882-1901)

Silvåkra (M)
Ringius, Hans Henrik (1808-1874)
Sinius, Erica (1767-1812)

Simlinge 31:1, Simlinge (M)
Berg, Elina (1879-1970)
Lindsjö, Nils Olof Eugene (1912-1981)
Nilsson Lindsjö, Hans (1872-1964)

Simlinge 5, Simlinge (M)
Persson, Anders (1821-1902)

Simmarydsnäs, Jälluntofta (N)
Seth, Carl Otto (1766-1811)

Simris (L)
Hansson, Martin (1858-1945)

Simrishamn (L)
Andersson, Astrid Tyra Elisabeth (1938-)
Ingvardson, Sigrid Elisabet (1891-1971)
Ingvardsson, Emil (1852-1892)
Nilsson, Edvin Gottfrid (1904-1975)
Persson, Annie Maria Gunborg (1912-1985)
Persson, Kenneth Anders (1944-)
Wollin, Anna Hulda Gustava (1872-1940)
Wollin, Gustaf Carl Leopold (1836-1907)
Wollin, Paulus Carl Axel (1875-1947)

Sireköpinge (M)
Lundgren, Carl Hjalmar (1872-1938)

Sjöbyn, Tveta (S)
Andersdotter, Barbro Lisa (1826-)
Jonasdotter, Britta (1798-)
Nilsdotter, Helena (1773-)

Sjögestad (E)
Svensson, Johan Petter (1778-1859)

Sjögård, Torup (N)
Hellsund, Per Herman (1856-1919)
Lundgren, Hulda Augusta (1859-1939)

Sjörup (M)
Göransdotter, Gunnilla (1820-1895)

Skabersjö (M)
Knudsen, Karl Gustav (1879-1969)

Skallsjö (P)
Westerhult, Anna Maria Eleonora (1875-1965)

Skanör (M)
Kullberg, Jöns (1806-1860)

Skara domkyrkoförs (R)
Andersson, Johannes (1780-)
Andersson, Johannes (1828-1911)
Appelgren, Nils Emil Adolf (1869-1920)

Skarhult (M)
Larsson, Emma (1882-1920)

Skatelöv (G)
Jonasson, Johan Magnus (1839-)

Skattegård, Skede (F)
Petersson, Matilda Albertina (1835-1915)

Skede (F)
Perfect, Sofia Kristina (1864-1936)

Skeglinge (M)
Andersdotter, Boel (1734-1815)
Jönsdotter, Mätta (1774-1809)
Trullsson, Per (1701-1794)

Skegrie (M)
Woxberg, Johan Peter (1718-1796)

Skene kbfd (P) Skene kyrka
Andersson, Britta Vilhelmina Eugenia (1906-1981)

Skepplanda (P)
Svensdotter, Charlotta (1861-1936)

Skogshuset, Veberöd (M)
Nyström, Åke (1807-1883)

Skoporten, Askersunds landsförs (T)
Sjöholm, Amanda Sofia (1869-1878)
Sjöholm, Anna Axelina Elisabet (1888-1931)
Sjöholm, Emil (1874-1877)
Sjöholm, Hilma (1873-1890)
Sjöholm, Hulda Axelina (1884-1962)
Sjöholm, Josef (1886-)
Sjöholm, Knut Hjalmar (1881-1948)
Sjöholm, Maria Alvida (1876-1931)

Skorteby, Viby (E)
Bengtsson, Lars (1756-1793)
Svensson, Johan Petter (1778-1859)

Skottatorp, Undenäs (R)
Jönsdotter, Maja (1745-1809)
Pehrsson, Håkan (1782-)

Skredsvik (O)
Bundi, Brita ((1685-1686)-1759)
Kjerrulf, Carl (1687-1749)
Kjerrulf, Elieser (1725-1786)

Skt Petri Köpenhamn
Malmsten, Anna Catharina (1781-1829)
Wetterlind, Carl Christian (1810-1857)
Wetterlind, Fredrik Ferdinand Emanuel (1806-1808)
Wetterlind, Jonas Emanuel (1778-1850)
Wetterlind, Peter Andreas (1804-1867)
Wetterlind, Thorwald Fredrik Emilius (1813-1869)

Skurup (M)
Hansdotter, Kjerstina (1776-)
Ingemansson, Jörn Idert Mikael (1960-)
Larsdotter, Bothilda (1874-1907)

Skåre, Maglarp (M)
Hansdotter, Elna (1834-1907)
Jönsdotter, Bertha (1830-1864)
Jönsdotter, Christina (1863-1869)
Jönsdotter, Elna (1860-)
Jönsdotter, Marna (1855-1950)
Jönsson, Lars (1865-1950)
Larsson Larm, Jöns (1828-1866)

Sköldinge (D)
Larsdotter, Anna Christina (1812-)
Larsdotter, Magdalena (1817-)

Skönsmon (Y)
Forsner Hansson, Anna Katarina (1968-)

Skörpinge No 3, Höja
Påhlsson, Nils (1790-)

Skörpinge No 3, Höja (L)
Nilsdotter, Johanna (1825-)
Nilsson, Nils (1824-)
Påhlsson, Nils (1790-)

Slimminge (M)
Andersson, Kurt Erik Reinhold (1935-)

Slottsstaden (M)
Bager, Hilma (1877-1974)
Bundy, Sigrid Margit Cecilia (1968-)
Bååth, Ingrid Marianne (1956-)
Diebitsch, Birgit Louise (1914-2002)
Ingemansson, Brita Gertrud (1930-1984)
Ingemansson, Sigrid Christina (1887-1972)
Ingemansson, Sven Assar Bernhard (1921-1952)
Karlin, Jenny (1969-)
Karlin, Patrik (1966-)
Persson, Nils Harald (1885-1965)

Slottsstaden, Malmö
Bundy, Bror Johan Fredrik (1901-1962)
Bundy, Ida Elisabeth (Lisa) (1893-1992)
Ekdahl, Lilly Teresia (1901-1977)

Slätthult, Ask (M)
Ingemansson, Ebba Linnéa (1908-1986)

Slätthult, Morlanda (O)
Bundi, Peter (1681-1737)
Haffenberg, Karin (1661-1706)
Nöring, Påvel Jacobsson ((1650..1660)-1706)
Påfvelsdotter Nöring, Cecilia (1698-1763)

Smedby (H)
Uddenberg, Herman Emanuel (1829-1900)

Smedstorp (L)
Håkansdotter Palm, Hanna (1794-)
Håkansson Palm, Håkan (1756-1831)
Månsdotter, Elsa (1766-1838)

Smålands artilleriregemente (F)
Engdahl, Per Claes Sven Edvard (1909-1994)
Stael von Holstein, Axel Olof (1848-1908)

Snogge, Smedstorp (L)
Hansson Palm, Håkan (1835-1884)

Snällebo, Odensvi (H)
Petersson, Matilda Albertina (1835-1915)

Snöstorp (N)
Forssberg, Johan (1752-1810)
Linderoth, Benedicta Frederica (1763-)
Stendahl, Anders (1771-1847)

Sofieberg, Färlöv (L)
Berglund, Frans Johan Gustaf Victor (1853-1938)
Berglund, Hjalmar Emil (1855-1856)
Berglund, Otto Emil Teodor (1857-1922)
Berglund, Pehr Gustaf (1823-1881)

Sofielund (M)
Ingemansson, Iris Signhild Majken (1912-1987)
Ingemansson, Åke Botvid (1933-1988)
Nordbeck, Annika (1969-)
Rosberg, Sven Börje (1917-1969)

Sofielund, Malmö
Andersson, Gunda (Gun) Judit (1914-1998)
Bundy, Emil (1917-1990)

Sofielundsvägen 4, Malmö Sankt Johannes (M)
Rosberg, Mathilda Augusta (1883-1943)

Soldattorpet Bafraböke, Lidhult (G)
Seth, Sara Britta (1833-1915)

Sollefteå (Y)
Larsson, Agnes Viktoria (1882-1973)

Sollentuna (AB)
Westerhult, Hans Olof (1926-1989)
Wetterlind, Claes Constantin (1842-1927)

Solna (AB)
Akrell, Axel Edvard (1826-1881)
Wetterlind, Bror Erik (1878-1935)

Spekeröd (O)
Kjerrulf, Lars (1686-1758)

Spjutstorp (L)
Fredriksson Björk, Rut Ingeborg (1902-1991)
Nilsdotter, Elna (1798-)

Språtarp, Skede (F)
Jonasdotter, Cajsa Lisa (1801-1942)
Perfect, Gustaf (1795-1871)
Perfect, Johan August (1832-1895)

Spånga kbfd (AB)
Andrén, Klara Ingeborg (1903-1973)

Spånga krog, Hagby, Ärla (D)
Andersson, Jöns (1701-1771)
Ericsdotter, Elisabeth (1740-1787)
Goffe, Simon Peter (1812-1866)
Jonsdotter, Anna (1774-)
Jonsdotter, Catharina (1767-1851)
Jonsdotter, Kjerstina (1768-)
Jonsson, Anders (1762-)
Jonsson, Eric (1764-)
Jönsdotter, Anna Stina (1804-1856)
Jönsson, Jonas (1734-1777)
Månsdotter, Karin (1706-1770)

St Louis Park, Minnesota
Nelson, Anna Lucille (2002-)

St Louis, Minnesota
Wetterlind, Charlotta (1881?-)
Wetterlind, Gustave (1880-1944)
Wetterlind, John (1877-1956)
Wetterlind, Martin Henry (1886-1967)
Wetterlind, Thorwald (1883-1967)

St Olofs gård, Sankt Olof (L)
Andersson, Lars (1823-1900)
Olsdotter, Sissa (1813-1884)

St Paul, Minnesota
Herrman, Jody Kay (1970-)
Wetterlind, Drew Emery (2004-)
Wetterlind, Tori Lynne (2004-)

Staffanstorp (M)
Persso Sjöholm, Hilma (1892-1986)

Stala (O)
Tillroth, Peter (1665-1734)

Stampebacken, Askersunds landsförs (T)
Apelgren, Carl Victor (1836-1919)

Starby (L)
Olsson, Carl Alfons (1870-1952)
Olsson, Ola (1761-1818)

Station, Gruvan, Billesholm, Norra Vram (M)
Ingemansson, Nils (1839-1924)
Nilsdotter, Anna (1840-1930)

Stavnäs (S)
Andersdotter, Elin (1882-1937)

Stehag (M)
Appelgren, Johan Petter (1817-1883)
Fransson Kull, Johan August (1887-1974)
Gustafsson, Olof (1886-1960)
Johansdotter, Anna (1890-1890)
Johansson, Alfred (1891-1970)
Johansson, August (1888-1888)
Johansson, Gottfrid (1884-1969)
Johnsson, Ola (1808-)
Nilsdotter, Agnes (1894-1989)
Olsdotter, Karna (1849-1931)
Påhlsdotter, Kjesti (1808-)
Wetterlind, Augusta Matilda Josefina (1836-1876)

Stenkyrka (O)
Andersdotter, Ramiella (1540-1636)

Stensjömåla, Hjortsberga (K)
Andreasdotter, Albertina (1889-1946)
Jonsson, Per (1769-1853)
Månsdotter, Kerstin (1843-1921)
Nilsson, Edvard (1871-1945)
Persson, Jon (1739-1807)

Stenum (R)
Andersdotter, Greta (1782-)
Johansdotter, Lovisa Vilhelmina (1867-1925)
Johansson, Johan (1820-)

Stiby (L)
Svensdotter, Kristina (1860-1889)

Stigsjö (Y)
Berglund, Ernst Otto Josef (1885-1929)

Stjernarp, Trönninge (N)
Adlerberg, Anne Charlotte (1786-1845)

Stjernsund, Askersunds landsförs (T)
Andersdotter, Anna Sofia (1845-1921)
Apelgren, Elin Augusta (1873-1945)
Apelgren, Gerhard Vallentin (1876-1947)
Sjöholm, Anna Axelina Elisabet (1888-1931)
Sjöholm, Wilhelm (1841-1922)

Stoby (L)
Berglund, Birger Gösta (1873-)

Stockamöllan, Billinge (M)
Nilsson, Gerda Henrietta (1885-1960)

Stockholm
Axnér, Eveline Augusta (1859-1940)
Belet, Jeanne (1885-1959)
Berglund, Anders (1793-1847)
Bergström, Anna (1751-1807)
Dillberg, Alma Beata Christina (1860-1948)
Egelnoff, Gustaf (1884-1971)
Hammar, Anna Fredrika Charlotta (1837-1923)
Hammar, Carl Johan Albin (1857-1892)
Hammar, Hedvig Olivia (Hedda) (1857-1929)
Hammar, Ulrika (Ulla) Helena (1832-1866)
Lindelöf, Christina Sofia (1801-)
Markman, Carl August (1824-1877)
Markman, Johanna Fredrika (1830-1909)
Markman, Pehr (1759-1830)
Markman, Peter (1722-)
Markman, Robert Fredrik Mauritz (1852-1879)
Rosenquist, Antoinette Julia Fredriqua (1837-1870)
Starenflycht, Augusta (1729-)
Sundberg, Carl Fredrik (1840-)
Swartz, Fridrich Wilhelm (1798-1845)
Svensson, Svea (1892-)
Uddenberg, Herman Emanuel (1829-1900)
Ullman, Gustaf (1753-1793)
Wetterlind, Alfred Torvald (1871-1947)
Wetterlind, Amanda Fredrika (1841-1915)

Stockholms domkyrkoförs (AB)
Berglund, Oscar Julius (1870-1929)
Hasselblad, Alice (1865-1941)
Stålhammar, Edvin (1886-1970)

Stora Hammar (M)
Bergendorff, Per Olof (1884-1972)

Stora Harrie (M)
Henriksson, Jöns (1821-1892)

Stora Köpinge (M)
Rasmusdotter, Sissa (1849-1916)
Svensson, Emma (1875-1956)

Stora Ljunga Frälsegård, Veta (E)
Ljung, Anna Stina (1821-)

Stora Malm (D)
Andersdotter, Christina (1780-)
Larsdotter, Cathrina (1804-)

Stora Mellösa (T)
von Horn, Elisabet Margareta (1919-1993)

Stora Råby (M)
Andersson, Per (1837-1921)
Kerstensson, Anders (1861-1933)
Persdotter, Anna (1866-1941)
Persdotter, Hilma (1877-1957)
Persson, Agnes Margaretha (1901-1973)
Persson, Lilly Margit (1908-2004)
Persson, Nils (1870-1946)
Persson, Per William Leonard (1897-1965)
Persson, Ruth Gunhild (1908-1989)
Åkesdotter, Sissa (1763-1800)
Åkesson, Jöns (1769-1857)

Storkyrkoförsamlingen (AB)
Wetterlind, Carl Gustaf Viktor (1879-)

Strand, Färgelanda (P)
Andersson, Johannes (1797-)

Strängnäs domkyrkoförs (D)
Ringius, Nils Adolph (1834-1911)
Strengborn, Lars (1748-)
von Pieverling, Fredrika Vilhelmina Anna (1843-1905)

Strömstad (O)
Strokrich, Erdmuth (1699-1769)
Torén, Benedicta (1761-)
Torén, Britta Maria (1771-1806)
Torén, Daniel (1758-1758)
Torén, Ertmuth Sophia (1768-1769)
Torén, Jean Wilhelm (1769-)
Torén, Petter (1762-)

Ströö no 14, Östra Strö (M)
Ingemansson, Ebba Linnéa (1908-1986)
Ingemansson, Iris Signhild Majken (1912-1987)
Ingemansson, Karin Gunborg (1914-1988)
Ingemansson, Nils Lauritz (1882-1959)
Ingemansson, Åke Botvid (1933-1988)
Nilsson, Elise (Lis) Margareta (1918-1998)

Sundbro, Lilla Mellösa (D)
Ersdotter, Anna (1774-1860)
Larsdotter, Johanna (1806-1857)
Mellström, Johan Eric Olofsson (1806-1865)
Olsson, Olof (1778-1860)

Sundsvalls Gustav Adolf (Y)
Berglund, Blenda Aurora (1876-1972)
Goffe, Maria Christina (1847-1918)
Nordlinger, Chathrina (Karin) (1837-1904)
Ringius, Johan Rudolph Maximilian (1846-1916)
Rönnholm, Karin Vilhelmina (1918-2011)

Svartesjö, Börringe (M)
Larsdotter, Bothilda (1874-1907)
Larsson, Nils Börje (1900-1936)

Svea artilleriregemente (AB)
Markman, Carl Emil (1850-1937)

Svea livgarde (AB)
Markman, Frans Herman (1856-1917)

Svedala (M)
Appelgren, Johan Petter (1817-1883)

Svenljunga (P)
Swartz, Gottfrid (1713-1754)

Svinaberga no 16, Södra Mellby (L)
Andersson, Anna Elvira Hildegard (1902-1944)

Svinstad, Bankekind (E)
Ljung, Lars (1781-)

Säby (F)
Nordberg, Sara Maria (1727-1805)

Säter (R)
Andersson Mars, August (1838-1925)
Johansdotter, Sara (1822-)
Jonsson, Johannes (1818-)
Stig, Wilhelm (1865-1922)

Säter, Högsäter (P)
Andersson, Jan Petter (1853-1917)

Söderbärke (W)
Bergström, Kristina (Kerstin) (1886-1958)

Södervidinge (M)
Gail, Barbro Agneta (1966-)

Södra Björstorp 1:2, Brösarp (L)
Nilsdotter, Christina Sofia (1880-1963)

Södra Kverrestad No 10, Kverrestad (L)
Andersdotter, Kjerstina (1841-)
Andersson, Nils (1839-1929)

Södra Kverrestad, Kverrestad (L)
Jönsson, Anders (1810-)

Södra Mellby (L)
Andersson, Lars (1823-1900)

Södra Sallerup (M)
Jönsdotter, Marna (1771-1831)
Larsson, Pehr (1769-1833)
Olasdotter, Hanna (1812-)
Olsson, Jöns (1805-1862)
Olsson, Ola (1817-)
Olsson, Peter (1803-)
Pehrsson, Ola (1771-1847)
Petersdotter, Mätta (1763-1823)
Woxberg, Jöns (1755-1817)

Södra Sandsjö (G)
Nilsdotter, Botilda (1867-1955)
Nilsson, Emelia Hildegard (1893-1959)

Södra Unnaryd (N)
Zachrisdotter, Britta (1801-1864)

Södra Åby (M)
Nilsson, Nils (1845-1936)

Södra Åkarp (M)
Andersson, Karl Anton (1901-1990)

Sölvesborg (K)
Blomqvist, Peter Gustaf (1879-1964)
Blomqvist, Vega Marta (1911-2003)
Danielsson, Carl Adolf (1857-1915)
Nilsson, Clara Olivia (1864-1920)
Reteike, Sten-Åke Peter (1937-)
Stehn, Elin Anna Maria (1888-1974)

Söndrum (N)
Bundy, Maria Margareta (1763-1847)
Enefält, Gerrita Aaltjera (1924-2012)
Hammar, Andreas Jöran (1822-1823)
Hammar, Birger Olof (1824-1841)
Hammar, Carl Jesper (1829-1908)
Hammar, Göran Andreas (1825-1900)
Hammar, Göran Magnusson (1839-1900)
Hammar, Helena Sofia Catharina (1833-1877)
Hammar, Johan Magnus (1821-1850)
Hammar, Niklas Samuel (1834-)
Hammar, Peter Cristian (1830-)
Hammar, Sara Sofia Maria (1827-1915)
Hammar, Åke Emanuel (1832-1885)
Rosenquist, Antoinette Julia Fredriqua (1837-1870)
Stael von Holstein, Anna Emilia Hilda Christina (1861-1876)
Stael von Holstein, Birger Fredrik (1864-1940)
Stael von Holstein, Fredrique Ellen Julia Marie (1858-)
Stael von Holstein, Georg Bogislaus (1859-1911)
Stendahl, Lars Olof (1811-1879)

A - B C - D E - E F - F G - G H - H I - K L - L M - M N - N O - R S - S T - T U - V W - V Y - Ö

Index of persons    Index of surnames

E-post för kommentarer/E-mail for comments: mail@bundys.se Created 2016-07-27 by Lennart Bundy using Disgen version 8.2d.
Start page.